Latvijas Tautas Saimes grāmatas sagaidīšana Jēkabpilī

6. janvārī plkst. 12.00 – Svētās mises laikā – Krustpils Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā Krustpils novada pašvaldības pārstāvis nodos Tautas Saimes grāmatu Jēkabpils pilsētas domes vadībai.

No 8. līdz 26. janvārim ikvienam jēkabpilietim, apmeklējot kādu no Jēkabpils pilsētas bibliotēkām, būs iespēja Tautas Saimes grāmatā ierakstīt kādu vēlējumu, veltījumu, apsveikumu, atmiņas, pārdomas vai attīstības ideju Latvijas valstij jubilejā, kā arī ierakstam pievienot fotogrāfiju.

Jēkabpils pilsētas bibliotēkā Tautas Saimes grāmata atradīsies no 8. līdz 18. janvārim, bet Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā no 19. līdz 26. janvārim.

Jēkabpils pilsētas bibliotēkas darba laiks:

Jēkabpils Galvenās bibliotēkas darba laiks:

Pirmdiena – trešdiena: 10.00 – 18.00;

Ceturtdiena: 12.00 – 19.00;

Piektdiena: 10.00 – 18.00;

Sestdiena: 10.00 – 16.00;

Svētdiena: slēgts.

Pirmdiena – piektdiena: 12.00 – 19.00;

Sestdiena: 10.00 – 16.00;

Svētdiena: slēgts.

Sagaidot Latvijas Valsts 100 gadu jubileju, valdība aicinājusi katru iedzīvotāju būt aktīvam, iesaistīties pasākumos, atrast ideju, kā atzīmēt šo svarīgo pasākumu. Biedrība “Rīgas Aktīvo Senioru alianse” (RASA), atsaucoties aicinājumam, attīstījuši ideju par Latvijas Tautas Saimes grāmatu. Grāmatas iecere ir radīt nevis vienkārši laimes vēlējumu apkopojumu, bet “iet” daudz dziļāk – lai tiem, kas lasīs grāmatu, pavērtos dažādu laikmetu ainas visu Latvijas 100 gadu garumā, lai atklātos dažādi dzīves stāsti, kas kā liecības raksturotu gan cilvēku gaitas Latvijā, gan mūsu kopējo ceļu arī globālajā kontekstā. Jo tas viss kopā veido mūsu tautas vēsturisko atmiņu, mūsu kopējās liecības par tautas noieto ceļu!

“Tautas Saimes Grāmata” – tā ir unikāla iespēja katram personiski uzrunāt valsti. Ieceres realizētājs var būt ikviens Latvijas iedzīvotājs, neatkarīgi no etniskās, reliģiskās, politiskās piederības. Grāmata sākusi savu ceļu 2017. gada 20. aprīlī ar iedziedāšanu Rīgā un turpina to pa Latvijas novadiem.

Kāds bijis manas tautas, manas dzimtas, manas ģimenes, mans ceļš valsts pirmās simtgades nogrieznī? Kāds mūsu katra un visu kopā ceļš valsts vēsturiskās atmiņas globālā kontekstā? Lai to rakstītu, ir jāatskatās valsts vēsturē, jāpāršķirsta dzimtas fotoalbumi, ir jādomā par likumsakarībām, ko svarīgi izcelt kā vēstījumu, vēlējumu, rosinājumu, vai vīziju nākamajai simtgadei, nākamajām paaudzēm…

Atpakaļ