Literatūras / plaukta IZSTĀDES bibliotēkās

01.08 - 31.08
Datums Notikums Norises vieta
No 1.07. līdz 30.12. Plaukta izstāde “ES prezidējošā dalībvalsts / 2018. gada 2. pusgads – Austrija” Jēkabpils Galvenā bibliotēka
1.-30.08. Grāmatu skate “Latvijas Simtgades grāmata Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā. Deviņdesmito gadu grāmatas” Jēkabpils Galvenā bibliotēka
1.-30.08.  Tematiska izstāde “Baltijas ceļa vienojošais spēks” Jēkabpils Galvenā bibliotēka
1.-30.08.  Izstāžu cikla “Lasīsim lasītavā!” 5. izstāde “Žurnāli Latvijā, kurus lasa sievietes” Jēkabpils Galvenā bibliotēka
1.-30.08.  Plaukta izstāde “Ražīgākais vasaras mēnesis” Jēkabpils Galvenā bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-30.08.  Plaukta izstāde “Nāc piedalies – “Bērnu/jauniešu/vecāku žūrija 2018” – interesantākais šīs vasaras piedzīvojums!” Jēkabpils Galvenā bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-31.08.  Grāmatu skate “Vidzemes gleznainos pakalnos” / 4. izstāde ciklā “Mūsu zeme Latvija”/ Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-31.08.  Plaukta izstāde “Kāda muša tev iekodusi?” /ieskats kukaiņu pasaulē/ Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-31.08.  Izstāžu cikla “Latvijas kultūras kanons” 8. Literatūras izstāde Skatuves māksla. Alvja Hermaņa Jaunais Rīgas teātris” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
1.-31.08.  Izstāžu cikla “Latvijas kultūras kanons – izcilākās nacionālās kultūras vērtības” 59. literatūras izstāde Vizuālā māksla. Johans Valters. Peldētāji zēni, ap 1900” Jēkabpils pilsētas bibliotēkas abonements
10.-30.08. Plaukta izstāde “Pašu rokām!” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.
20.-30.08. Plaukta izstāde Zinību dienu gaidot” Jēkabpils pilsētas bibliotēka, Bērnu literatūras nod.

Plaukta izstāde “ES prezidējošā dalībvalsts / 2018. gada 2. pusgads – Austrija”

Katra Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts rotācijas kārtībā uz sešiem mēnešiem kļūst par prezidējošo valsti un vada ES Padomes darbu. Prezidentūra ir iespēja katrai ES dalībvalstij neatkarīgi no tās lieluma vai iestāšanās laika veidot ES dienaskārtību. Prezidējošā valsts vada visa līmeņa Padomes sanāksmes, virza darbu ES likumdošanas jomā un veicina valstu sadarbību, tādējādi nodrošinot ES darba nepārtrauktību un kopējo mērķu sasniegšanu. Prezidentūras uzdevums ir būt godīgam un neitrālam sarunu starpniekam. Prezidentūra veic arī koordinācijas funkcijas ES Padomē, sadarbojoties ar citām dalībvalstīm un ES Padomes Ģenerālsekretariātu, kā arī Eiropas Komisiju, Eiropas Parlamentu un Eiropadomes priekšsēdētāju. Prezidentūra reprezentē ES Padomi attiecībās ar Eiropas Komisiju, kā arī pārstāv ES Padomi ārpus ES. Prezidentūra ES Padomē  no 2018. gada jūlija līdz decembrim – Austrija.

Grāmatu skate “Latvijas Simtgades grāmata Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā. Deviņdesmito gadu grāmatas”

Jēkabpils Galvenajā bibliotēka Latvijas simtgades gadā izsludina grāmatu skati “Latvijas Simtgades grāmata Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā”. No janvāra līdz novembrim Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lasītavā un bibliotēkas tīmekļa vietnē skatāma konkrētās desmitgades grāmatu izstāde.   Izstādes laikā bibliotēkas apmeklētāji aicināti balsot, izvēloties vienu grāmatu no katras desmitgades.

Patriotisma mēnesī – novembrī – visvairāk balsu ieguvušās grāmatas satiksies kopējā izstādē un atkārtotā balsojumā “cīnīsies” par Simtgades grāmatas titulu. Tā kļūs par Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Simtgades grāmatu.

Augusta grāmatu skatē Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā – deviņdesmito gadu grāmatas.

Tematiska izstāde “Baltijas ceļa vienojošais spēks”

Baltijas valstu cilvēki tiešām spēja sadoties rokās gan simboliski, gan gluži reāli 1989. gada 23. augustā, kad notika leģendārā akcija Baltijas ceļš, kas nu iekļauta UNESCO programmas Pasaules atmiņa starptautiskajā reģistrā. Baltijas ceļš bija patiess un emocionāls notikums, kādus pasaules vēsturē faktiski grūti atrast: aptuveni divi miljoni cilvēku sadevās rokās 600 kilometru garā ceļa posmā no Tallinas caur Rīgu līdz pat Viļņai, lai pievērstu pasaules uzmanību dramatiskajiem vēstures notikumiem, kuros cietušas Baltijas valstis. Baltijas ceļš notika tieši 50 gadus pēc Molotova Ribentropa pakta parakstīšanas 1939. gada 23. augustā, kad PSRS un Vācija sadalīja ietekmes sfēras, nolemjot pakļaut un iznīcināt neatkarīgas valstis.

Izstāžu cikla “Lasīsim lasītavā!” 5. izstāde “Žurnāli Latvijā, kurus lasa sievietes”

Žurnāls, ko var šķirstīt un sajust rokās, joprojām ir neatņemama dzīves sastāvdaļa lielai daļai Latvijas sieviešu. Sievietes ir žurnālu cienītājas. Izvēlēties žurnālus, ko ieteikt lasīt ikvienai sievietei, nemaz nav viegls uzdevums. Šajā sarakstā par prioritāri izvēlēts žurnāla saturs un pievienotā vērtība, jo sievietēm žurnāls ir kā dzīves rokasgrāmata, kā iedvesma un atbalsts. Žurnāls “Ieva” jau ir klasiska. Vienā iknedēļas žurnālā ir apvienotas dažādas sievietei aktuālas tēmas — sirdslietas, bērni, modes aktualitātes, arī praktiski padomi un finanses, vienmēr ir viena vai vairākas lieliskas intervijas ar spilgtām personībām. Žurnāls “Una” ir viens no pamatīgajiem sieviešu žurnāliem, kas plauktā pamanāms ar saviem glancētajiem vākiem un izteiksmīgajām vāka personību fotogrāfijām. Tas runā par dažādiem sievietes dzīves aspektiem, skar arī intīmas un delikātas tēmas — attiecības, seksuālā dzīve, jūtu pasaule. Žurnāls “OK” veiksmīgi atradis savu nišu un stabilu lasītāju loku. Tas izceļas ar pozitīvo un sievišķīgo noskaņu. Žurnāls “Santa” ir savas lasītājas spoguļattēls – tas mainās un attīstās līdzi laikam, sabiedrībai, sievietes praktiskajai un iekšējai dzīvei. SANTU lasa prasīga sieviete, kura no žurnāla vēlas gan saņemt jaunāko informāciju un uzticamus ieteikumus, gan izbaudīt emocijas un gūt iedvesmu dzīvei.

Plaukta izstāde “Ražīgākais vasaras mēnesis”

Senie latvieši augustu sauca par rudzu mēnesi. Augusts Latvijā ir pēdējais vasaras mēnesis, bet Īrijā pirmais rudens mēnesis. Arī Rudzu mēnesī, līdzīgi kā citos, ir vairākas iezīmdienas. Protams, starp visām tām var atrast kādu zināmu likumsakarību, saistību un līdzīgas svētīšanas iezīmes. Kā jau liecina senais nosaukums, rudzu mēnesis visvairāk ir saistīts ar pirmās vasaras ražas daudzināšanu.

Plaukta izstāde “Nāc piedalies – “Bērnu/jauniešu/vecāku žūrija 2018” – interesantākais šīs vasaras piedzīvojums!”

Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” (BJVŽ) turpina aktīvu darbību un aicina iesaistīties jaunas bibliotēkas un skolas jaunāko grāmatu lasīšanā un vērtēšanā. Kolekcija, ko izraudzījusi profesionāla žūrija, ir interesanta un sola lasītājiem daudz pārsteigumu, izziņas prieku un emocionālu mirkļu.

Grāmatu skate “Vidzemes gleznainos pakalnos” / 4. izstāde ciklā “Mūsu zeme Latvija”/

Visu augustu Jēkabpils pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas lasītavā ikviens interesents aicināts aplūkot grāmatu skati “Vidzemes gleznainos pakalnos”.

Vidzeme ir lielākais un gleznainākais Latvijas novads. Šeit paceļas mūsu zemes augstākais kalns – Gaiziņkalns, stiepjas gleznainā Gaujas senleja un klusā akmeņainā jūrmala, slejas smilšakmens klintis un apmeklētājus gaida romantiskas pilis, pilsdrupas un parki. Pašā Vidzemes viducī ir Piebalga. Tur ir daudzu rakstnieku dzimtās mājas, daudz muzeju. Piebalgā arī brāļi Kaudzītes noskatījuši no dzīves savus varoņus pirmajam latviešu romānam “Mērnieku laiki”. Vidzeme ciemiņus laipni aicina gan vasarā, gan arī ziemā, jo te izveidotas daudzas slēpošanas trases.

Plaukta izstāde “Kāda muša tev iekodusi?” /ieskats kukaiņu pasaulē/

Ej kurp iedams – gan dārzā, gan pļavā, gan mežā – visur tu sastapsi kukaiņus. Zāļu biezokņos rāpo vaboles, pa ziediem laidelējas bites un spurdz taureņi, sisina sienāži, švīkst spāru spārni. Uz zemeslodes kukaiņu ir ļoti daudz – daudz vairāk nekā cilvēku. Tāpēc var pat teikt, ka mēs dzīvojam kukaiņu pasaulē. Turklāt dažādu iemeslu dēļ viņiem ir liela noteikšana pār mūsu ikdienas dzīvi. Kuri no tiem paši ātrākie, paši čaklākie, paši ēdelīgākie, paši bīstamākie? Kukaiņu dzīve ir ļoti interesanta. Iepazīsties ar to arī Tu!

Izstāžu cikla “Latvijas kultūras kanons” 8. literatūras izstāde “Skatuves māksla. Alvja Hermaņa Jaunais Rīgas teātris”

Režisors Alvis Hermanis un Jaunais Rīgas teātris ir nozīmīgi ietekmējuši visu Latvijas teātra ainu 20. gadsimta beigās un 21. gadsimta sākumā. Novatoriskie iestudējumi iepazīstinājuši skatītājus ar jaunām teātra formām, savukārt izrāžu tapšanā izmantotas netradicionālas darba metodes. Jaunajā Rīgas teātrī iestudētās izrādes saņēmuši daudzus Latvijas un starptautiskus apbalvojumus. Alvis Hermanis un Jaunais Rīgas teātris ir starptautiski visplašāk izskanējušie vārdi visā Latvijas teātra vēsturē.

Plaukta izstāde “Pašu rokām!”

Lai meža un dārza veltes izmantotu pēc iespējas lietderīgāk, tās jākonservē. Pastāv dažādi konservēšanas veidi, taču pirms tam ir jāsagatavojas – gan pati raža, gan trauki, kur tiks glabātas vasaras veltes.

Plaukta izstāde “Zinību dienu gaidot”

Ar augusta saules lāsēm pielijušu taku,

Ar atvasaras lietus staru sev blakus

Es nāku no vasaras tveicīgām naktīm

Pāri mirklim kā krītošu ābolu taktīm.

Lai pirmā skolas diena būtu skanīga un līksma, piedāvājam izstādē apskatīt grāmatas par skolu, par zinībām, par skolotājiem.

Atpakaļ